LOPPMAN finns att besöka på SKEPPAR KARLS GRÄND i historiska Gamla stan i Stockholm. Här finner du allt från antika lampor till glittriga ploj skor. Ja här finns allt som du kan tänka dig,och inte tänka dig. Ett museum av prylar, från golv till tak! Men det är inte bara ett loppis,det är också en LEVANDE MÖTESPLATS där människor från hela världen förenas och utbyter meningar. Kom hit til oss i gränden i gamla stan. På sommar och vår har vi även längre öppetider,ja ända in till natten ibland!
Karta:
Du kan zooma in och ut med + och - knapparna, och flytta kartan genom att klicka på den när muspekaren ser ut som en hand.
Om ni har en GPS kan ni skriva in dessa Koordinater: 59.3256954, 18.0718675
Eller om du hellre vill ha en vägbeskrivning Skriv in varifrån du kör i fältet nedan:
Kommunikation:
Loppisinnehavaren får en kopia på det som skrivs nedan i kommunikationsfältet skickat till ovan angiven epostadress.
Kommunicera med loppisen, eller med dina prenumeranter, skriv nyheter och frågor, samt kommentarer om loppisen, etc.
Didrik
skrev den 2025-9-16
Hej Loppman! Har du öppnat affär nån annanstans?
Didrik
skrev den 2025-9-15
Hej Loppman! Har du öppnat affär nån annanstans?
Dilara
skrev den 2014-1-4
Hej vi är en grupp tjejer som har samlat in kläder och lite annat som vi vill sälja för välgörenhet.. vilka dagar är det ledigt för loppis och hur mycket kostar det per timme..?
Loppisen lades in 2013-3-8
Senast ändrad 2013-3-8
Antal prenumeranter: 3